Florian 2015
Data: 10.05.2015 Godzina: 13:52

Dnia 9.05.2015 o godzinie 1700 rozpoczęliśmy uroczystością związane z Dniem Strażaka wraz połączone z poświeceniem samochodu operacyjnego-zwiadowczego Mercedesa 290G. Po zbiórce druhów na placu manewrowym przed Strażnica wyruszyliśmy szykiem wraz z pocztem sztandarowym i orkiestra do kościoła pod  wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bronowie. Po kościele wyruszyliśmy pod strażnice by kontynuować uroczystości Św. Floriana i poświecenie samochodu. Dh. Tadeusz Szkucik Prezes OSP serdecznie przywitał wszystkich przybyłych gości na te uroczystość a byli to:

• V-ce wojewoda śląski oraz członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Katowicach Mirosław Szemla
  • St. bryg. mgr inż. Adam Caputa
  • zastępcę Naczelnika Wydziału mł. bryg. Krzysztof Szary
  • v-ce prezesa ZP ZOSP Stanisława Górny

oraz wszystkich honorowych członków OSP Bronów, MDP

Po przywitaniu gości Dh. Ks. Henryk Gruszka poświecił samochód Mercedes 290G. Następnie zostały wręczone odznaczenia naszym strażakom:

• Zasłużony dla Ochotniczego Pożarnictwa Powiatu Bielskiego - Dh. Władysław Neter
  • Złoty - Dh. Józef Gołyszny i Dh. Stefan Kłusek
  • Srebrny - Dh. Wiesław Smyczek
  • Brąz - Dh. Jarosław Budny
  • Odznaczenie wzorowe - Dh Piotr Mokwa, Dh  Jarosław Szczyrbowski, Dh Tomasz Tomaszczyk

Po wszystkich uroczystościach Dh. Tadeusz Szkucik zaprosił gości, druhów wraz z żonami na poczęstunek.

Zdjecia z poświecenia