Dnia 12.05.2018r o godzinie 1700 rozpoczęliśmy uroczystość związaną ze świętem Dnia Strażaka. Po zbiórce druhów na placu manewrowym przed Domem Ludowym wyruszyliśmy szykiem wraz z pocztem sztandarowym oraz orkiestrą do kościoła pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bronowie. Po mszy świętej wyruszyliśmy pod strażnice by kontynuować uroczystość. Dh. Tadeusz Szkucik Prezes OSP serdecznie przywitał wszystkich przybyłych gości, Burmistrza Mariana Błachut, sołtysa Mariana Derlich, honorowych członków i druhów OSP Bronów oraz MDP.

Po przywitaniu gości zostały wręczone odznaczenia naszym strażakom:

• Złoty - Dh. Józef Waliczek
  • Brąz - Dh. Robert Grzybowski
  • Odznaczenie wzorowe - Dh. Michał Feruga, Dh. Dawid Dzida

Po wszystkich uroczystościach Dh. Tadeusz Szkucik zaprosił gości, druhów wraz z osobami towarzyszącymi na poczęstunek do świeżo wyremontowanej sali.

>>>Zdjęcia<<<

>>>Film <<<

Ćwiczenia kompanii odwodowej 8.05.2018r
Data: 16.05.2018 Godzina: 20:07

Dnia 8.05.2018r. o godz. 13:04 zostaliśmy zadysponowani do pożaru lasu w Jankowicach (pow. pszczyński). Po przyjeździe na miejsce okazało się że są to ćwiczenia kompanii odwodowej przeprowadzone przez komendę wojewódzka. W ćwiczeniach brały udział zastępy z PSP Pszczyna, Tychy, Bielsko-Biała, Katowice oraz zastępy OSP z powiatu pszczyńskiego i bielskiego. Zadysponowane zostały także dwa samoloty gaśnicze typu Dromader, które dokonały zrzutu wody na miejsce pożaru. Kilka zdjęć z ćwiczeń w galeri.