Gminne zawody strażackie 2014
Data: 20.06.2014 Godzina: 10:23

W sobotę 14 czerwca 2014 roku na stadionie sportowym MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach odbyła się XXXIV edycja Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych jednostek OSP z terenu gminy Czechowice-Dziedzice pod patronatem i o Puchar przechodni Burmistrza Miasta.

Zawody rozgrywano w 2 grupach wiekowych:
- Grupa MDP dziewcząt i chłopców
- Grupa A seniorów mężczyzn

Drużyny walczyły o puchar przechodni Burmistrza Miasta za najlepszy czas osiągnięty w ćwiczeniu bojowym - grupa A seniorów mężczyzn oraz o najlepsze miejsce w łącznej klasyfikacji za wyniki osiągnięte w biegu sztafety pożarniczej oraz wykonanym ćwiczeniu bojowym - wszystkie drużyny, każda w swojej kategorii.

W zawodach wzięły udział:
- 1 drużyna MDP dziewcząt: OSP Ligota
- 2 drużyny MDP chłopców: OSP Bronów i OSP Ligota
- 6 męskich drużyn seniorów: OSP LigotaOSP DziedziceOSP BronówOSP Czechowice-oddział IOSP Zabrzeg i OSP Czechowice-oddział II

Zawody sędziowała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Miejskiego PSP w Bielsku-Białej pod przewodnictwem sędziego głównego bryg. Grzegorza Piestraka, dowódcy JRG nr 2 Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej, a funkcję Kierownika Zawodów pełnił Komendant Gminny OSP w Czechowicach-Dziedzicach bryg. Tadeusz Szkucik. Regulamin zawodów zgrupowanym drużynom przedstawił sędzia główny, a zawody otworzył Wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Czechowicach-Dziedzicach dh Stefan Kozłowski. Władze samorządowe reprezentował Zastępca Burmistrza Czechowic-Dziedzic Maciej Kołoczek.
Po niezwykle zaciętej rywalizacji w głównej punktacji grupy A seniorów mężczyzn pierwsze miejsce z łącznym wynikiem 112,4 sek. zajęła i również zdobyła puchar przechodni Burmistrza Miasta za najlepszy wynik 44,6 sek. w ćwiczeniu bojowym drużyna OSP Czechowice-oddział IDrugie miejsce zajęła drużyna OSP Ligota, która osiągnęła w łącznej klasyfikacji tak sam czas jak OSP Czechowice-oddział I i o zajęciu I miejsca przez czechowicką sekcję zadecydował lepszy czas uzyskany w ćwiczeniu bojowym. Trzecie miejsce z czasem 118,3 sek. wywalczyła drużyna OSP Bronów.

Końcowe wyniki zawodów:
- Grupa A seniorów-mężczyźni:
      1 miejsce    - OSP Czechowice-oddział I
      2 miejsce    - OSP Ligota
      3 miejsce    - OSP Bronów
      4 miejsce    - OSP Zabrzeg
      5 miejsce    - OSP Dziedzice
      6 miejsce    - OSP Czechowice-oddział II
- Grupa MDP dziewcząt:
      1 miejsce    - OSP Ligota
- Grupa MDP chłopców:
      1 miejsce    - OSP Bronów