Dnia 15.02.2020 r. odbyło się walne zebranie sprawozdawcze.
Data: 08.03.2020 Godzina: 12:42

Za nami walne zebranie OSP Bronów.

Dnia 15 lutego w domu Strażaka odbyło się walne zebranie na którym odczytano sprawozdanie z całego roku 2019. Zebranie otworzył Prezes dh. Tadeusz Szkucik, a poprowadził dh Marian Derlich.

Po odczytaniu sprawozdania z działalności, sprawozdania finansowego, sprawozdania Komisji Rewizyjnej i po przedstawieniu projektu planu działalności i planu finansowego na rok 2020 zarząd otrzymał absolutorium. Jednogłośnie przyjęty został również plan pracy oraz plan finansowy na bieżący rok. W roku sprawozdawczym odbyło się 11 posiedzeń zarządu. Zastępy OSP Bronów brały udział 35 razy w zdarzeniach, w tym: 7 pożarów, 24 miejscowe zagrożenia, 4 fałszywe alarmy. W porównaniu do roku 2018 nastąpił wzrost o 27 zdarzeń tj. 77%. Biorąc pod uwagę tylko pożary i miejscowe zagrożenia ( bez AF) na terenie Bronowa było 16 zdarzeń, w tym: 5 pożarów, (3 razy wyjazd do pożaru stodoły na ul. Zarzecznej, pożar samochodu i pożar sadzy),  11 miejscowych zagrożeń ( 3 wypadki samochodowe, 8 zdarzeń związanych z zalaniem piwnic oraz usuwaniem połamanych drzew po wichurach). Szczególne akcje: pożar średni stodoły na ul. Zarzecznej, udział zastępu GCBA w katastrofie w Szczyrku. Podczas walnego zebrania wybrano nowego członka Komisji Rewizyjnej, ponieważ druh Marian Przemyk w dniu 16 października 2019 r. złożył rezygnację z pełnienia funkcji w Komisji Rewizyjnej, w zamian za dh M. Przemyka w skład komisji powołany został dh Wiesław Smyczek.

W walnym zebraniu uczestniczyli zaproszeni goście: Burmistrz Marian Błachut, Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny, zastępcy komendanta miejskiego PSP w Bielsku-Białej bryg. Grzegorz Piestrak, radni: Marian Derlich (sołtys), Prezes koła emerytów i rencistów Michał Krawczykiewicz oraz Delegacje z OSP: Ligoty wraz z naczelnikiem Krzysztofem Kraus, Zabrzega wraz z naczelnikiem Stanisławem Londzin, Dziedzic wraz z naczelnikiem Krzysztofem Ryłko, Czechowic, Lipowca.

>>>Kilka zdjęć<<<