Memoriał im. Haliny Dzidówny 14.09.2019 r.
Data: 06.10.2019 Godzina: 10:21

14 września br. na stadionie sportowym w Zabrzegu odbył się Memoriał im. Haliny Dzidówny. Memoriał jest organizowany dla druhów działających w ramach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych powiatu bielskiego, dla upamiętnienia druhny Haliny Dzidy członkini MDP OSP Mazańcowice, która zginęła podczas pożaru Rafinerii Nafty w 1971 r. w Czechowicach-Dziedzicach.

Zawody są organizowane przez Komisję ds. Młodzieży działającą przy Oddziale Powiatowym ZOSP RP w Bielsku-Białej oraz Zarząd Gminny ZOSP RP w Czechowicach-Dziedzicach.

W memoriale brały udział następujące drużyny:

1. OSP Bronów,
  2. OSP Czechowice,
  3. OSP Dziedzice,
  4. OSP Mazańcowice,
  5. OSP Lipowiec,
  6. OSP Wilkowice,
  7. OSP Zabrzeg

razem 44 zawodników w czterech grupach wiekowych:

• pierwsza grupa wiekowa (8 – 11 lat), starowało 8 drużyn. I miejsce zajęła drużyna reprezentująca OSP Lipowiec: Szary Wojciech i Bardziński Patryk
  • druga grupa wiekowa (11 – 13 lat), startowało 5 drużyn. I miejsce zajęła drużyna reprezentująca OSP Czechowice: Tokarczyk Michał i Hulbój Piotr
  • trzecia grupa wiekowa (13 – 16 lat), startowało 7 drużyn. I miejsce zajęła drużyna reprezentująca OSP Bronów: Więcek Justyna i Małysz Marcelina
  • czwarta grupa wiekowa (16 – 18 lat), startowały 2 drużyny. I miejsce zajęła drużyna reprezentująca OSP Zabrzeg: Londzin Mateusz i Ciesielczyk Kacper

Medale i nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej oraz Radnego Powiatu Bielskiego Marcina Dziki.

Wręczenia nagród dokonali Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut oraz Wiceprezes Zarządu Oddziału Miejskiego Związku OSP RP w Czechowicach-Dziedzicach dh Krzysztof Ryłko.

Źródło info.: http://www.czechowice-dziedzice.pl