Dnia 10.06.2026r o godz. 15:16 otrzymaliśmy wezwanie ze Stanowiska Kierowania Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej do przeprowadzanych ćwiczeń Kompanii Obwodowej OSP nr 2 Śląskiej Brygady Obwodowej do której należy nasza jednostka
- Czechowice Dziedzice ul. Wierzbowa 1
Ćwiczenia miały na celu doskonalenie działań związanych z zagrożeniem powodziowym oraz ochroną wałów przeciwpowodziowych na terenie naszej gminy Czechowice-Dziedzice, ze szczególnym uwzględnieniem newralgicznych miejsc zagrożonych podtopieniami. Ich celem było również rozwijanie współpracy i koordynacji działań pomiędzy jednostkami wchodzącymi w skład Kompanii Odwodowej.
Do zdarzenia wyjechaliśmy zastępami:
- 339[s]41 GCBA Mercedes Atego
- 339[s]42 GBA Mercedes
- 339[s]43 SLRR MerceS
zastępy z KM PSP Bielsko-Biała
zastępy z JRG 1 i JRG 2 Bielsko-Biała
zastępy z Gminy Czechowice - Dziedzice
- Zastępy wchodzące w skład Kompanii Obwodowej OSP nr 2 Śląskiej Brygady
*OSP Pisarzowice
*OSP Bronów
*OSP Bystra
*OSP Kozy
*OSP Szczyrk
*OSP Rybarzowice
*OSP Bestwina
*OSP Wilamowice
*OSP Wilkowice
*OSP Mazańcowice
*OSP Jasienica
*OSP Bielsko-Biała Hałcnów
*OSP Bielsko-Biała Lipnik
*OSP Bielsko-Biała Komorowice-Śląskie
*OSP Bielsko-Biała Komorowice-Krakowskie